Whisper Air – Kanalsız ısı geri kazanımlı havalandırma sistemi

Whisper Air, enerjinizi çöpe atmadan havalandırma yapabilmeniz için, kanal, menfez, difüzör, asma tavan, vb. ihtiyaçlarınızı ortadan kaldırarak tek bir ünitede çözüm üreten kompakt bir ısı geri kazanımlı havalandırma sistemi.

Kullanım alanları

Düşük ses seviyesi talepleri dikkate alınarak tasarlanan Whisper Air, üretkenlik ve sağlık için havalandırmanın kaçınılmaz bir gereksinim olduğu okul sınıflarında, ofislerde, toplantı odalarında, konferans salonlarında, vb. mekanlarda kullanıma uygundur.

Rakipiz sessizlik - maksimum 35 dB(A)

Özel iç tasarımı ile kasa içi basınç kayıpları ve hava hızları düşürülmüştür. Cihaz kasası ve müdahale kapaklarında yer alan izlasyon ve üfleme hattında yer alan labirent ve bal peteği susturucular ile cihaz eşsiz bir sessizliğe sahiptir.

Kolay montaj ve bakım

Kompakt “tak & çalıştır” özelliğindeki cihazların kasası montajı kolaylaştırmak için çelike göre daha düşük ağırlıklı bir metal olan alüminyumdan üretilir. Menteşeli alt kapağı tamamen açılan cihazın içindeki her ekipmana ulaşmak çok kolaydır.

Verimli çalışma

EC fan motorları farklı devirlerde AC motorlara göre daha düşük sarfiyat sağlar. Yüksek verimli, %100 bypass özelliğindeki çapraz geçişli ısı geri kazanımı ile %90’a varan kuru sıcaklık verimleri sağlanır. Maksimum debilerde bile verim %80’in altına düşmez. Geniş yüzeyli F7 üfleme ve G4 emiş havası filtrelerinin basınç kaybı dahili basınç sensörleri ile sürekli takip edilir.

Laminar hava hareketi

2VV’nin hava perdelerinde kullanılan, kamış sistemi ile hava dağıtmı laminar olarak yapılır, türbülanslı hava dağıtımında ortaya çıkan ses ve hava hızı problemleri kullanıcıyı etkilemez, hava üflendiği yönde dağılmadan ilerler.

Coanda etkisi ile hava dağıtımı

Kamış sistemi ile düşük hızda laminar hava dağıtmı yapan ünitenin üfleme ağzı “Exclusive” modelde tavana doğru eğimlidir. Bu sayede laminar hava, farklı sıcaklıktaki yüzeye yapışarak karşı duvara ulaşır ve tüm alana dağılır. Gerçekleştirilen dağıtım simülasyonları ünitelerin  uzun duvar boyunca monte edilmesinin hava dağıtımı için daha etkin olduğunu gösteriyor.

Kontrol parmak uçlarınızda

Dokunmatik, renkli ekranlı, kontrol ekranı ile konforunuzun kontrolü: Dahili CO2 sensörü ile talebe göre ayarlanan hava debileri, Kademesiz fan ve ısıtıcı kapasite kontrolü, basınç kaybı kontrollü kirli filtre alarmları, donma koruma ve sıcaklık kontrolü için kademesiz by-pass, entegre zaman ayarları, ModBUS RTU ile bina yönetimi ile iletişim.

Share this post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir