Vortice, Udinese Calcio’nun yeni forma sponsoru oldu!

Akcor‘un Türkiye distribütörlüğün yaptığı Vortice, İtalya Serie A’da mücadele eden Udinese futbol takımının forma ortak sponsoru oldu. Vortice logosu Udinese A takımı ve alt yapı takımlarının formalarında yer alıyor.

Vortice Genel Müdürü Stefano Guantieri “Udinese futbol takımına, bizim şirketimizin de taşıdığı, takım ruhu, mücadeleci yapısı, hırsı, kararlılığı, etik ve şeffaf tavrı ile ortak pozitif karakteristiklerimizi yansıttığı için sponsor olmayı seçtik.” diye konuştu.
Udinese Calcio ve Vortice uzun bir büyüme ve başarı geleneği paylaşıyor ve her ikisi de kendi alanlarında yüksek prestijli isimler.

1896 yılında kurulan Udinese Calcio, İtalya’nın siyah beyazlı ilk kulübü. Son 22 yılda kesintisiz Serie A serüveni, 11 defa farklı kademelerde Avrupa Kupaları’nda mücadele etmesi, yeni yetenekleri keşfederek futbol dünyasına kazandırması ile uluslararası bir üne de kavuşan Udinese, ortakları ve sponsorları ile sinerji yaratarak etkili ve yeni bir iletişim kullanıyor.

Udinese Calcio başkanı Franco Soldati“Yeni bir sponsorluk anlaşması imzaladığımızda, yeni bir ortaklık doğurmanın yanında kulübümüzü sadece teknik değil, yönetim ve pazarlama olarak da büyütmenin gururunu yaşıyoruz. Bu gurur, Vortice gibi köklü bir şirketin bizim formamızda yer almak istemesi ile daha da artıyor. İtalya’da oluşup tüm dünyada kalitesini kanıtlayan bir marka. Vortice’ye büyük ailemize hoşgeldin diyoruz. Birlikte daha başarılı sonuçlar elde edeceğimizi umuyorum” diy konuştu.

Vortice Elettrosociali hava kalitesi ve iklim kontrolü konusunda geniş ürün yelpazesi ile dünya çapında 90’dan fazla ülkede aktif, bir uluslararası grup şirketi. Yapılan anlaşma ile Vortice logosu, Avrupa’da gelecek için model stat projelerinden biri olarak kabul edilen 25,132 kişilik Dacia Arena’da görünürlük kazanacak.

Guantieri sözlerine “Bu bizim için profesyonel alanda ilk futbol sponsorluğu tecrübesi”, diyerek devam etti ancak bu sponsorluk anlaşmasının Vortice’nin Mille Miglia yarışlarına ve daha yakın zamanda İsviçre Ralli Şampiyonası’na sponsor olduğunu hatırlatarak bir geleneği sürdürdüğünü belirtti ve “Udinese taraflarları ile aramızda duygusal bir bağ oluşturacağına eminimdiye konuştu.

Share this post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir