RER Isı Geri Kazanımlı Asma Tavan Ankastre Nem Alıcı

 
 

RER serisi nem alıcılar radyant soğutmalı binalarda yüksek verimli ısı geri kazanımlı taze hava da sağlar. RER nem alıcılar, nem alır, soğutur, ısıtır ve havalandırır. Havalandırma yaparken enerji geri kazanımı sağlar. Fırçasız EC fanlar ile talep edilen her debide en düşük elektrik sarfiyatı sağlanır. Yüksek kalitede soğutucu devre, hidronik devre ve elektronik devre komponentleri ile RER üniteler verim, dayanıklılık ve ses seviyesi olarak sınıfının en üst noktasındadır. Ters akışlı ısı geri kazanım sistemi ile %90’ı aşan verimler elde edilir. Havalandırma kontrolü otomatik veya manuel olarak kontrol edilebilir. Nem alıcı sensörleri ile takip ettiği ortam sıcaklığını ve nemini talep edilen seviyede tutar. RER nem alıcılar ayrıca ev otomasyon sistemi ile RS485 üzerinden iletişim kuruyor ve yönetilebiliyor.

 

Açıklama

RER serisi 3 modelden meydana gelir : A – I – W
A =Sabit sıcaklıktaki model (izotermal): “A” harfi ile tanımlanan modeller modeller hava soğutmalı izotermal nem alma cihazlarıdır ve çift bataryalı sistemle çalışır. Ortam havası ile üniteden beslenen hava yaklaşık aynı sıcaklıktadır.
I = Soğutmalı model: “I” harfi ile tanımlanan modeller radyant sisteme ek olarak soğutma kapasitesi sağlayan su soğutmalı nem alma cihazlarıdır. Bu fonksiyon genellikle soğutmanın devrede olmadığı geçiş mevsimlerinde veya yemek yapıldığında, evde misafirler olduğunda, vb. ek ısı yükü ile karşılaşıldığında kullanşlıdır. I modellerinde soğutma enerjisi radyant soğutma sisteminden gelen su ile sağlanır.
W = Su soğutmalı model: “W” harfi ile tanımlanan modeller hidronik soğutma sisteminden gelen su ile çalışan, kompresörsüz, sessiz ünitelerdir. Üfleme havası her zaman emilen havadan daha soğuktur. “W” modelleri ile yazın soğutma, kışın ısıtma sağlanabilir.

Seçenekler:

– Duvar tipi kontrol paneli
– Dış hava damperleri
– Besleme plenumu
– Kirli filtre göstergeli basınç anahtarları
– RS-485 iletişim kartı
– Yüksek verimli filtreler
– Anti-friz termostat